Květen 2012

nemoc. blbá nálada. a prostě všechno blbý.

14. května 2012 v 7:46 | Christine Cobber |  Zápisník
Je mi na nic. Jsem nemocná, asi angína. Nechce se mi ani psát do tohohle šíleně hnusného a nespořádaného blogu, který se mi nechce "uklízet". Nejradši bych začala odznova a spořádaně. Ale to nejde. Bolí mě hlava. Proč to sem, sakra, píšu? Měla bych se učit. Chce se mi spát. Štve mě.. všechno. Od dějepisu po naši třídu. Tento blog má přesně dnes čtyři měsíce. Chci začít znova, ale... nejde to. Vím, kolik jsem sem vložila síly, tak to nechci vzdát. Ale z části i ano. Mám to zkusit? Mám zrušit tento blog, jako tomu tak bylo už dvakrát, a začít znova? Úplně od začátku? Ne. Třeba je to jen tou náladou. Třeba je to tím, že nemůžu otevřít okna, že po dlouhé době ležím několik hodin v kuse v posteli a nic neříkám. Jsem nemocná možná tak podruhé v tomto školním roce, nebývám často. A je to trochu nezvyk. Třeba je to tím, že nemůžu jít ven a blbnout s kamarády. Že si nemůžu obout tenisky a jít si zaběhat. AH! Asi vám přijdu divná.
Pro dnešek už radši končím. Nemám nervy dívat se na ty pitomé komentáře uřážející mě.

Nová inspirace - barevné nehty

11. května 2012 v 18:04 | Christine Cobber |  Dívčí koutek | nehty
Vytvořila jsem narychlo jen velmi jednoduchou inspiraci u nehtů, tentokrát u barevných. Všechny obrázky jsou z weheartit.com, nejsou moje. Snad se někomu bude líbit :)


Jinak, jak jste si mohli všimnout u zdroje na obrázku, založila jsem i blog na trumblru, aby jsme nekřivdili našim sousedům. Bude prakticky stejný, jako tento, jen bude v Angličtině. Kdo má teda zájem číst si zkrácené články v Angličtině, tak má prostor :)

Christine Cobber

Miminka na zasmátí.. :)

10. května 2012 v 18:49 | Christine Cobber |  Zápisník
Na youtube jsem našla úžasná a roztomilá videa miminek :) Musím říct, že je ten smích nakažlivý :D Až moc :DD Nemohla jsem se udržet smíchy, je to úžasné :DD A nejlepší bylo, že pod tím videem s trháním papíru je komentář: "Chudák, ta nebude schopná používat toaleťák :D By jí kleplo." :D Lidi, umírám smíchy! :D

Christine Cobber

Objev roku | jak vytvořit různá loga, tlačítka, vzorky, a mnohem víc (část 1.)

10. května 2012 v 16:33 | Christine Cobber |  Grafický koutek | kouzla s Gimpem
Tákže... říkala jsem si, že vytvořím nějaké popisky do menu (na stáhnutí), ale v tom jsem objevila něco... zkutečně nezkutečného. Ano, jinak se to popsat nedá. Pod tlačítkem "Nový..." je tlačítko "Vytvořit...", kterého jsem si za ty měsíce strávené s Gimpem ještě nevšimla. Kupodivu. Ze zvědavosti jsem na to najela a zjistila jsem, že tu práci s různými tlačítky, tvorbou stínů a pozadí u různých nápisů, i se vzorky nebo se zbytečným focením stránky pomocí tlačítka "Print Screen", co je na klávesnici, jsem si mohla ušetřit. Á! Mám chuť vraždit! To jsem to nemohla poznat dřív?!

No, radši pojďme pryč od té zlosti a vraťme se k možnostem tlačítka "Vytvořit...". Pokud na to najedete, mělo by se vám zobrazit jako první tlačítko "Ze schránky". To znamená, že pokud chcete upravovat třeba nějakou fotku, dejme tomu, že chcete vytvořit coloryzaci, tak stačí, když si ji zkopírujete do schránky a poté kliknout v Gimpu na toto tlačítko. Já magor jsem to dělala buď tak, že jsem to ukládala do počítače, nebo jsem šla přes "Nový...", a potom CTRL+V. No, to máme první věc, kterou nám Gimp ulehčí. Teda alespoň mně, a to hodně.

Hned pod tímto tlačítkem by mělo být další, a to "Skener/Fotoaparát...". Takže pokud máte například v počítači danou zrovna kartu z foťáku, kde máte fotky, které chcete v Gimpu upravit, stačí, když si tuto kartu vyberete z výběru a pak si už jen vybíráte, kterou fotku chcete upravit. Jednoduché, že?

Dalším tlačítkem je "Snímek obrazovky...". Nastavíte si časový interval (třeba 10 sekund), najedete na okno, které chcete vyfotit, počkáte ten čas, který jste si nastavili (u mě těch 10 sekund) a potom přejedete do Gimpu, kde by se vám mělo zobrazit nové okno s touto fotkou obrazovky.

O tom, jak lehce vytvořit různá loga, nápisy, oddělovače nebo vzorky si povíme příště :)
Christine Cobber

Facebook stránka

9. května 2012 v 19:08 | Christine Cobber |  Zápisník
Bonne journée!
Založila jsem facebook stránku. Pokud se vám tedy líbí tento blog, budu ráda, když dáte "like" :) Budou tam hlavně novinky z blogu a aktualizace. Pokud vám tedy nestačí klasický rrs zdroj novinek, tak máte možnost sledovat facebook :) Předem říkám, že nebudu nikoho přijímat jako přátelé, můžete pouze "lajkovat".

FACEBOOK STRÁNKA BLOGU


Jinak, určitě jste si všimli nějakých změn na blogu. Pravdou je, že layout je tentokrát opravdu hodně jednoduchý, ale tak jsem to chtěla. Obrázek v záhlaví se bude totiž každý týden měnit, tak ať se to hodí ke všemu ;). A menu bude taky doupraveno. Jen potřebuju dodělat nějaké popisky, odkazy rubriky, atd. a bude to o.k. :)


Plánuji obrovskou várku článků a novou rubriku "architektura", "bydlení", nebo něco takového. Ohledně článků:
Určitě vás čeká:
- hodně věcí z grafiky,
- 2 nehtové tutoriály, 1 vlasový tutoriál, ukázka mých náušnic s tou vlajkou, jak vám to tu slibuju, a fotky z menšího nákupu oblečení, recenze práskacích laků na nehty (prostě hodně článků pro dívky),
- video týkající se architektury

+ kamarádka mě poprosila o jakousi "abstrakci". No pokusím se. Ještě nevím, jestli bude grafická, nebo namalovaná, ale plánuji si koupit analinky, takže bude asi malovaná ;) Snad to nevadí.


Jak vidíte, je toho hodně. A stejně hodně toho mám na fantasy-creatures. Takže půjdu postupně :). Zítra taky nic moc nečekejte. V pátek píšu písemku ze zeměpisu, na kterou se musím fakt hodně učit, takže se zítra s prominutím na blog asi úplně vykašlu a budu se věnovat škole.


Mějte se :)
Christine.

Christine píše

9. května 2012 v 18:39 | Christine Cobber

Christine vyrábí

9. května 2012 v 18:38 | Christine Cobber
\-/
rubrika bude brzy spravena

Christine umělkyní

9. května 2012 v 18:37 | Christine Cobber
(foto je moje - ten zdroj byl ještě z mého minulého blogu - nekopírovat!)

Kreslení

Christine pro dívky

9. května 2012 v 18:31 | Christine Cobber
(weheartit.com)


Christine fotografkou

9. května 2012 v 18:25 | Christine Cobber
(photo by my - don't copy!)